Хърватин съсипа и опозори Дортмунд

4 годиниФутбол 9 Симеон Кисьов

Борусия (Дортмунд) допусна позорна загуба с 0:4 от Хофенхайм в среща от последния 34-и кръг на германската Бундеслига, която се игра на "Сигнал Идуна Парк".

Мачът бе без никакво значение за домакините, но въпреки това Лусиен Фавър реши да пусне силен титулярен състав.

За рурците е ясно, че си гарантираха второто място и отборът завършва на въпросната позиция с актив от 69 точки, докато Хофе финишира 6-и с актив от 52 точки.

Крамарич бе абсолютен герой в този мач, след като наниза и четирите гола, които паднаха съответно в 8-ата, 30-ата, 48-ата и 50-ата минути.

Междувременно Вердер разпиля Кьолн с 6;1 у дома и така си осигури плейаут за спасяване и има шанс да запази мястото си в Бундеслигата.

Осако, Рашица и Фулкруг с голове в 22-ата, 27-ата и 29-ата минути дадоха класически аванс на "бременските музиканти' още на почивката.

В 55-ата минута Клаасен направи резултата 4:0, а три минути след това Осако увеличи аванса на пет гола в полза на домакините.

Дрекслер в 62-ата минута вкара почетното попадение за гостите преди Вердер да наниже шестия си гол чрез Саргент в 68-ата минута.