Лацио и Фиорентина завършиха наравно 1:1

„Орлите” загубиха две точки в домакинската си среща с Фиорентина

Лацио изтърва победата у дома срещу Фиорентина и завърши 1:1 с „виолетовите” в среща от 14-ия кръг на Серия "А".
Римляните откриха резултата чрез Стефан де Фрай (25) след удар с глава. До почивката Луис Алберто за малко да направи 2:0, а за тима на Стефано Пиоли пропуски направиха Сирил Теро и Джовани Симеоне.
След паузата Чиро Имобиле от "орлите" се размина с гола, Федерико Киеза направи сериозен пропуск за гостите от Флоренция, които играха в зелени екипи, а не в традиционните си виолетови. В 91-ата минута Томас Стракоша спаси удар със задна ножица на бранител в зелено, но малко след това Кума ел Бабакар (90+4-дузпа) изравни и донесе точка за „виолетовите”. Съдията Давиде Маса отсъди дузпа за интервенция на резервата Фелипе Кайседо, а Ел Бабакар бе точен от бялата точка.
Така "орлите" не успяха да се възползват от грешната стъпка на градския съперник Рома и да го изместят от четвъртата позиция. Лацио остава пети с 29 точки, а Фиорентина е на 11-а позиция с 18 точки.