Лацио победи Торино с 2:1

"Орлите" преследват шaмпиона след обрат

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Торино допусна обрат и загуби у дома от Лацио с 1:2 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия „А“. Така „орлите“ продължават да преследват шампиона и лидер Ювентус, който гостува на Дженоа в този кръг.

Андреа Белоти (5-дузпа) даде аванс на „биковете“ и те го удържаха до края на първата част. В началото на второто полувреме голмайсторът на гостите Чиро Имобиле (48) изравни след пас на Луис Алберто, а малко по-късно сам асистира на Марко Пароло (72) за пълния обрат.

След успеха си „орлите“, които преди няколко дни обърнаха у дома Фиорентина също с 2:1, събраха 68 точки и се доближиха на една от Ювентус, който е с мач по-малко. Торино заема 14-а позиция с 31 точки и е на 6 пред зоната на изпадащите.