Левски изпусна победата в последната секунда

Два попадения в добавеното време на зрелищния мач

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Люто дерби изиграха Черно море и Левски на стадион "Тича" във Варна. Срещата от 22 кръг на efbet Лига завърши при резултат 2:2, а над всички бяха Матиас Курьор и Стайн Спиерингс, които вкараха и попадения за своите отбори. Дени Алар се разписа в 93-ата минута, а в следващата атака Мартин Минчев донесе точката на Черно море.

Главният рефер Ивайло Стоянов показа общо два червени картона и 11 жълти.

"Сините" бяха с редица промени в своя състав в сравнение с двубоя с ЦСКА. Извън групата са контузените Станислав Иванов, Живко Миланов, Мартин Райнов и Филипе Нашименто. Титуляри са новите попълнения Деян Лозев и Стайн Спиерингс, а на върха на атаката застава Станислав Костов.

Лудо първо полувреме изиграха двата отбора, в което зрителите видяха два гола и един червен картон. Домакините натиснаха своя съперник и нацелиха гредата още в първите минути. Виктор Попов центрира опасно в наказателното поле, топката попадна в Матиас Курьор, който обаче я прати в напречния дирек.

В 15-ата минута обаче "моряците" празнуваха. Иса бе изведен по крилото, центрира в наказателното поле, Родриго се размина с топката, а на далечната греда с летящ плонж Курьор прати топката в далечния ъгъл за 1:0!

След гола Левски най-накрая се активизира. Най-деен бе Стайн Спиерингс, който успя и да реализиа първия си гол. Холандецът първо пропиля отлично положение, но минута по-късно бе изведен от Юруков и с хубав прехвърлящ удар не остави шансове на Митрович - 1:1.

В 38-ата минута Исмаил Иса получи червен картон. Нападателят получи жълт за нарушение в атака, а заради бурно оспорване получи втори жълт и бе изгонен.

В края на полувремето Курьор пък натресе гредата за втори път. Нападателят на Черно море нахлу по диагонал сам срещу Миятович, но топката се удари в страничния стълб.

На почиката Илиан Илиев потърси сметка на съдиите за изгонването на Иса и получи официално предупреждение.

Варненци имаха претенции за дузпа в началните минути на втората част, когато удар на Васил Панайотов срещна тялото на Каргас. Ивайло Стоянов обаче отсъди ъглов удар. На терена изобилстваха нервите, а Тиам и Курьор получиха жълти картони, защото се сдърпаха серозно.

Едва след 65-ата минута играчите на Петър Хубчев натиснаха. Най-деен отново бе Стайн Спиерингс, който отправи няколко удара. Някои от тях рикошираха в защитници, а Митрович изби красива задна ножица. Мазурек и Тиам също не успяха да пратят кълбото в мрежата.

15-ина минути пред края силите на терена бяха изравнени. Иван Горанов фаулира отзад Родриго и получи втори жълт картон.

Петър Хубчев вкара Ивайло Найденов на мястото на Паулиньо в опит да регулира отново защитната формация.

По всички личеше, че срещата ще завърши при резултат 1:1. Минутата бе 93-а, Черно море центрира топката в полето на Левски, но топката бе открадната. Спиерингс пусна към Алар, който бе на центъра на терена. Вратарят Митрович изненадващо обаче бе в центъра на терена, а австрийският нападател с удар от 40 метра уцели празната врата.

След подновяването на играта домакините стигнаха до корнер. При центрирането топката стигна до Мартин Минчев, който от няколко метра я прати във вратата за крайното 2:2.

Равенството не позволи на Левски да се доближи до лидера Лудогорец. "Сините" са с 45 точки, но и мач повече от шампионите, които имат 51 и предстои да се изправят срещу Етър във Велико Търново. Черно море пък е на пета позиция с 33 точки.