Левски най-после победи

"Сините" надделяха с 3:1 над Арда

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Левски постигна първа победа в официален мач от 8 декември миналата година и първи успех извън София за първенството от 15 юли 2019 година. В дебюта на Георги Тодоров начело на "сините", те надделяха с 3:1 над Арда в Пловдив. Паулиньо, Стайн Спиерингс и Мартин Петков бяха точни за столичани, докато за тима от Кърджали се разписа Радослав Василев.

Новият треньор на Левски направи много промени по състава за първия си мач начело на "сините". Вратарят Георги Георгиев и юношата Костадин Илиев ще дебютират за столичани.  Милан Миятович, Иван Горанов, Мартин Райнов, Найджъл Робърта и Стайн Спирингс не са сред титулярите за двубоя.

И двата тима бяха предпазливи през първите минути. "Сините" владееха повече топката и първи стигнаха до положение. Станислав Костов реализира гол, но той правилно бе отменен заради игра с ръка. Нападателят получи топката в наказателното поле от Паулиньо и стреля точно. При овладяването на топката обаче игра с ръка.

В края на полувремето двата отбора си размениха по един гол. Паулиньо засече топката от границата на наказателното поле и стреля, топката рикошира в Матеус Леони и влетя в мрежата на Банков.

Само 4 минути по-късно Румен Руменов центрира в наказателното поле на Левски, а там Радослав Василев засече с глава и реализира за 1:1.

Второто полувреме отново не бе много динамично, но "сините" стигнаха до гол в 65-ата минута. Станислав Иванов центрира в полето на Арда, а влезлият преди 3 минути Стайн Спиерингс засече топката и я прати в мрежата за 2:1 за столичани.

Арда успя да натисне чак в заключителните минути, но при най-доброто си положение Георги Георгиев се намеси решително и спаси.

Секунди преди края на продължението Станислав Иванов се озова сам срещу вратаря и стреля. Банков успя да намали скоростта на топката, но Мартин Петков бе най-бърз и я вкара в мрежата за крайното 3:1.