Левски обърна Локо (Сф) на "Герена"

"Сините" продължават без загуба в контролите

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Левски победи Локомотив (София) с 2:1 на "Виваком Арена Георги Аспарухов" в контрола от лятната подготовка на двата тима. Срещата бе предпоследна и за двата отбора преди старта на сезона, като "сините" имат мач с Етър на 5 юли, а "железничарите" със Септември (София) на 2 юли.

"Железничарите" поведоха в 9-ата минута, в която Красимир Милошев се добра до топката след разбъркване в наказателното поле и откри резултата (1:0).

Левски отвърна с опити на Георги Миланов и Роналдо, а първият точен удар на "сините" дойде в 25-ата минута и бе дело на Уелтън.

В последната минута на първото полувреме "сините" успяха да изравнят след нахлуване на Марин Петков в наказателното поле, завършило с прецизен удар за 1:1.

Левски стартира по-добре втората част и се отчете с няколко интересни атаки, но Роналдо и Уелтън нямаха шанс да отбележат. След 60-ата минута бяха извършени няколко смени и в двата тима, играта се накъса, а темпото спадна значително.

Четвърт час преди края "сините" опитаха натиск, но Патрик-Габриел Галчев и Марин Петков не успяха да нанесат точен удар. Това обаче стори Билал Бари пет минути преди края, засичайки топката със странична ножица за 2:1.

Така Левски продължава без загуба в летните проверки, в които има две победи (2:1 над Пирин и 3:1 над Академия Пандев) и хикс (1:1 със Септември София).