Лион излезе втори във Франция

Единственото попадение в двубоя отбеляза Тино Кадевере в 80-ата минута

3 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Лион победи като гост новака Анже с 1:0 в среща от 11-ия кръг на Лига 1 и се изкачи на второ място в класирането. Единственото попадение в двубоя отбеляза Тино Кадевере в 80-ата минута.

След успеха Лион събра 20 точки и се изкачи от седма на втора позиция в подреждането, измествайки от там Монако. Анже е на 11-о място с 16 точки.

Преди почивката Кадевере направи пропуск с глава след отлично центриране на Мемфис Депай. Антони ЛопешАнтони Лопеш пък попречи на Аанжело Фулжини да даде преднина на домакините.

През второто полувреме Лион доминираше, но и контрите на Анже бяха опасни. При една от тях Сюлейман Думбиа стреля към ъгъла на вратата, но Лопеш плонжира и изби. В 78-ата минута Лео Дюбоа прехвърли топката към Кадевере, той си я спря на гърди и отблизо донесе победата на "хлапетата".