ЛИОН СА ПЪРВИ ВЪВ ФРЕНСКАТА ЛИГА 1

Олимпик Лион победи Тулуза с 3:0

9 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Олимпик Лион излезе на първо място в класирането на Лига 1, след като в мач от 20-и кръг се наложи с 3:0 над Тулуза. Александър Лаказет откри резултатът в 14-та минута. В 27-та минута вкара вторият гол за отбора си. Третото попадение във врата на Тулуза беше дело на Набил Фекир.  С този успех Олимпик Лион събра 42 точки, като е с една точка пред Олимпик Марсилия. Тулуза е 15-и с 21 точки. Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите, които загинаха при терористичната атака над редакцията на френското сатирично издание „Шарли ебдо“. Пред стадиона хората оставяха цветя, в знак на съпричастност към трагично загиналите.