Ливърпул размаза Палас и може да стане шампион още утре

Момчетата на Юрген Клоп с впечатляваща победа с 4:0

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Ливърпул е много близо до голямата си 30-годишна мечта, след като разби Кристъл Палас с 4:0 в мач от междинния 31-и кръг в английската Висша лига.

Момчетата на Юрген Клоп изиграха вихрено първо полувреме, в което тотално доминираха над един неудобен за тях противник. Трент Александър-Арнолд откри резултата в средата на първата част с фамозно изпълнение от фаул, а малко преди почивката Мохамед Салах удвои.

Авансът на мърсисайдци можеше да бъде още по-внушителен, но Джордан Хендерсън нацели гредата, а реферът Аткинсън не отсъди очевидна дузпа за игра с ръка на Гари Кейхил в пеналта.

Все пак десетина минути след почивката нещата си дойдоха по местата и Фабиньо отстреля противника със снаряд от дистанция, а в 69-ата минута Садио Мане окончателно сложи точка на спора.

Лидерът Ливърпул събра 86 точки седем кръга преди края на сезона и може да стане шампион за първи път от 1990 година насам още утре, ако Манчестър Сити (63 пункта) не спечели като гост на Челси. Кристъл Палас е девети с 42 точки.