ЛИВЪРПУЛ СПЕЧЕЛИ ГОСТУВАНЕТО СИ НАД СЪНДЪРЛАНД

Лазар Маркович отбеляза първия си гол за "Ливърпул"

9 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Лазар Маркович отбеляза първия си гол за Английската виша лига с отбора на Ливъпрул. Отборът на Брендан Роджърс победи Съндърланд с 0-1 на "Стейдиъм ъф Лайт"  , и вече е само на четири точки от Топ 4 преди останалите мачове от кръга.
В 9-ата минута гостите сътвориха страхотна атака, при която Лазар Маркович се пусна отдясно, последваха подавания между Стивън Джерард и Фабио Борини. Топката достигна отново в Маркович, който преодоля двама защитници на Съндърланд и даде предимство на отборът си с технично отбелязаният гол за 0:1.
Три минути преди края на полувремето Стиви Джи получи топката на точката на дузпата и стреля от движение, но Костел Пантилимон спаси, и не позволи на червените да отбележат втори гол. Денят на Съндърланд стана още по-лош, след като Лиъм Бридкът получи втори жълт картон, и беше изкаран от игра.  Така мърсисайдци продължиха успешната си серия срещу Съндърланд, като в последните 11 мача между двата отбора, те имат шест победи, четири равенства и само една загуба.