Лийдс надви Фулъм с 4:3

Белите водеха с 4:1, но трябваше да треперят в края

4 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Лийдс постигна първата си победа от 16 години във Висшата лига, след като надви друг новак Фулъм с 4:3 в ново голово шоу на своя „Елънд Роуд“.

Както и първият мач на Белите след завръщането в елита и този предложи много емоции, голове и екшън, като до последно държа феновете под напрежение. Този път обаче, радостта бе за домакините, които на старта загубиха с 3:4 от Ливърпул.

Елдер Коща откри за Лийдс след корнер още в 5-ата минута, но в 34-ата Александър Митрович изравни за лондончани от дузпа.

Домакините обаче нанизаха 3 гола и всичко изглеждаше решено. Матеуш Клих направи 2:1 в 41-ата минута също от бялата точка, а след паузата Скот Бамфорд (50) се разписа с прецизен изстрел, а Коща (57) намери далечния ъгъл за 4:1.

Гостите обаче не се отказаха. Боби Рийд намали с нисък удар в 62-ата минута, а Митрович вкара отново в 67-ата с глава, за да направи 4:3! Последва удар в гредата на Неескенс Кебано, но късметът покри Лийдс.

Последваха нови положения пред двамата вратари, като Алиоски и Митрович пропуснаха ситуации за своите отбори, но нов гол не падна и домакините успяха да удържат триумфа и да вземат 3 точки. Фулъм пък загуби и втория си мач през сезона.