Локомотив (Пловдив) победи Словачко с 1:0

Гол минути преди края, контузен съдия и няколко пропуска за съперника на "Лаута"

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Локомотив (Пловдив) победи чешкия Словачко с 1:0 в двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, първи мач за "смърфовете" в Европа този сезон.

Пловдивчани започнаха по-активно срещата, но гостите първи затрудниха вратата на съперника с удар в деветата минута. Локо отвърна едва в 23-ата, но ударът на Салинас бе твърде слаб.

След половин час игра дойдоха първите наистина опасни положения за гол, но Димитър Илиев и Даниел Холцер се разминаха с гола. Чехите имаха още една възможност минути по-късно, но Ян Калабишка стреля неточно.

Минути след подновяването на играта Георги Минчев пропусна най-доброто положение за Локомотив, но стреля встрани. Четвърт час по-късно и Конър Руан пропусна от подобна позиция вляво от вратата.

Интересен момент беляза мача в 75-ата минута, когато главният съдия Карим Абед се контузия и четвъртият рефер Ерик Ваталие трябваше да довърши мача.

Минута преди края на редовното време Локомотив стигна до гол. Георги Минчев опита удар, топката бе отбита, но на пътя й се оказа връхлитащият Петър Витанов, който с бомбен шут порази целта.

Чехите тръгнаха с всички сили да връщат гола и бяха близо до това в продължението, когато Лукаш Садиле получи топката сам в наказателното поле, но не я уцели добре.

До края нов гол не падна и Локо взе аванс преди реванша идния четвъртък (29 юли).