Локомотив (Пловдив) разби Царско село с 4:0

Две точки делят тримата преследвачи на лидера Лудогорец

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Локомотив (Пловдив) разби Царско село с 4:0 в мач от 22-ия кръг на родното първенство.

Автогол на Румен Гьонов в 36-ата минута изведе Локо напред, а през втората част "смърфовете" стигнаха до класически резултат с попадение от дузпа на Димитър Илиев в 52-ата минута и още едно на Анте Аралица в 55-ата, а хърватинът се разписа и за крайното 4:0 в 83-ата минута.

Успехът можеше да е още по-изразителен, ако гредата не беше спасила вратаря на Царско село четвърт час преди края след удар на Йосип Томашевич и "смърфовете" не бяха пропилели с лекота още няколко опасности. Пловдивчани записаха висок процент на успеваемост, като вкараха четири от шестте си удара във вратата, докато гостите не сполучиха в нито един от единствените си два в рамката.

С трите точки днес Локомотив изпревари с две точки ЦСКА и зае третото място, изравнявайки се с Левски, но заради по-добри показатели "сините" остават втори в таблицата на 6 точки и мач повече от лидера Лудогорец.