Лудогорец удари Спартак Москва

"Милионерите" поведоха и осъществиха късен обрат за успеха с 3:2

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Българският шампион Лудогорец победи Спартак Москва с 3:2 в контролна среща, играна на испанска земя.Още в 4-та минута бразилецът Марселиньо направи хубав пробив по левия фланг, навлезе в наказателното поле и стреля, но руският вратар Артьом Ребров отби удара, а топката "кацна" на напречната греда.А в 12-та минута българският отбор поведе в резултата: Роман Безяк подаде на Жуниор Кайсара, който напредна по десния фланг и подаде точно на Дани Абало.Испанецът Абало излезе сам срещу вратаря Ребров и с точен удар в близкия ъгъл изпрати топката в мрежата - 1:0 за Лудогорец.В 32-та минута руският отбор изравни - Ким Шелстрьом отправи опасен удар, вратарят на разградчани Владислав Стоянов изби топката, но тя се озова в Куинси Проумс и той от чиста позиция направи резултата 1:1.В 42-та минута на терена се стигна до спречкване между футболистите на двата отбора и капитанът на разградчани Светослав Дяков и Жуниор Кайсара получиха директни червени картони. Но поради приятелския характер на срещата двамата изгонени бяха сменени с Витиня и Абел Анисе.Малко след подновяването на играта - в 47-та минута, след центриране от десния фланг Дмитрий Комбаров от непосредствена близост бе точен - 2:1 за Спартак Москва.В 64-та минута след центриране на Йордан Минев от десния фланг Жоао Карлос в желанието си да избие топката си вкара автогол - 2:2.В 87-та минута Жуниор Кишада, който на полувремето смени Роман Безяк, с точен удар от границата на наказателното поле донесе победата на Лудогорец с 3:2.