Лудогорец диша във врата на лидера

Шампионите спечелиха трите точки под проливния дъжд на стадион "Огоста", а Ихинио Марин се контузи

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Монтана поведе и загуби у дома от шампиона Лудогорец с 1:3 под проливния дъжд на стадион "Огоста" в мач от десетия кръг на efbet Лига. Гостите бяха водени от временния треньор Станислав Генчев, след като вчера обявиха, че се разделят с Павел Върба и щаба му след загубата от Антверпен с 1:2 в първия мач от груповата фаза на Лига Европа. Тони Тасев (2) изведе домакините напред, а Ихинио Марин (10) и шест минути по-късно се контузи тежко, като бе заменен от Елвис Ману (52), който направи обрата пълен. Доминик Янков (86) пък оформи крайния резултат.

Жозуе Са направи своя официален дебют за шампионите, а Светослав Дяков се завърна в титулярния им състав. Кешеру, Козмин Моци и Драгош Григоре останаха извън групата на Лудогорец.

Още във 2-ата минута домакините поведоха с гол на Тони Тасев, който получи топката в наказателното поле и финтира Икоко, след което шутира през краката му и вкара третото си попадение от началото на сезона за 1:0.

Гостите реагираха и в 10-ата минута изравниха чрез Ихинио Марин, който бе оставен непокрит при центриране от корнер и преодоля Макенджиев за 1:1. Шест минути по-късно Николай Минков пробва да изненада Владислав Стоянов с шут от далечна дистанция, но стражът на "орлите" изби.

В 21-ата минута голмайсторът за гостите Ихинио Марин напусна терена принудително, изнесен на носилка след влизане в краката му на Раян Сенхаджи. На негово място в игра се появи Елвис Ману. Минута след това удар на Абел Анисе беше париран от Макенджиев.

Лудогорец бе на път да стигне до пълния обрат, но Макенджиев спаси шут на Текпетей в 32-ата минута и се намеси на два пъти в 38-ата минута след центрирания от корнер на Каули и удари на Анисе и Дяков. Четири минути след това Каули отправи неточен удар над вратата.

Шест минути след почивката Лудогорец направи пълен обрат. Текпетей получи топката от Анисе отдясно на наказателното поле и центрира на далечната греда, където Елвис Ману от няколко метра вкара за 1:2.

Веднага след попадението Монтана отговори със силен удар на Тони Тасев, но въпреки че топката отскочи от мокрия терен, Владислав Стоянов спаси. Последваха спокойни минути, в които голови положения пред двете врати липсваха.

В 86-ата минута гостите организираха страхотна контраатака и вкараха нов гол. Текпетей получи отляво и със страхотен пас изведе Доминик Янков, а младежкият национал нанесе удар, като топката мина между краката на Макенджиев за 1:3.