Лудогорец пак е шампион, грабна Дванадесетата

"Орлите" спечелиха във Варна и запазиха преднината си на върха

11 месецаФутбол 3 Симеон Кисьов

Лудогорец победи с 1:0 Черно море като гост в среща от последния 35-и кръг на efbet Лига и спечели 12-ата си шампионска титла. Единственият гол в срещата падна минути след почивката и бе дело на Матиас Тисера.

Срещата във Варна започна с натиск на Лудогорец, като в първите десет минути бяха отправен няколко удара по посока вратата на Иван Дюлгеров, но стражът не бе сериозно застрашен.

Малко преди да изтече половин час игра Десподов центрира към Кайо Видал, но ударът му с глава не се получи. В следващата атака дойде първият удар към вратата на разградчани, но Васил, Панайотов не намери целта.

"Моряците" пропуснаха невероятна възможност да поведат в резултата, но Матеус Машадо не успя да преодолее вратаря на Лудогорец.

Пет минути след почивката Лудогорец успя да открие резултата. Десподов центрира от корнер към близката греда, топката бе продължена към непокрития Тисера, който се разписа за 1:0.

След малко повече от час игра разградчани отново създадоха  напрежение пред вратата на домакините, но не се стигна до гол. В последните минути играта се накъса, а нарушенията зачестиха.

В последните пет минути стана интересно във Варна, след като домакините пропиляха две добри възможности, а Лудогорец остана с човек по-малко.

До края не падна гол, а Лудогорец запази разликата си от точка на върха в класирането пред ЦСКА. Титлата за разградчани е 12-а поредна.