Лудогорец победи Сутиеска (Черна гора) с 2:0

Куп пропуски за разградчани, вратарят на съперника герой

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лудогорец победи черногорския първенец Сутиеска (Черна гора) с 2:0 в двубой от първия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига, като пропусна да направи резултата по-изразителен преди реванша на 12 юли.

Титуляр за гостите започна българинът Юлиан Ненов, привлечен това лято, който тази вечер игра до 85-ата минута.

Домакините от Разград започнаха по-уверено двубоя и в първите 10 минути отправиха два опасни удара покрай вратата, дело на Текпетей и Алекс Сантана.

Лудогорец стигна до първата си реална голова възможност в 18-ата минута, когато Пиерос Сотириу стреля силно от фаул, но вратарят на черногорците спаси. Кипърецът опита удар, но неточно.

Малко след него и Игор Пластун опита да вкара втори гол, но стреля над напречната греда с глава.

Пет минути преди края на полувремето Доминик Янков се озова в перфектна позиция, но ударът му премина над вратата.

Втората част започна с пропуск на Сотириу от фаул. Съперникът на Лудогорец стигна до първата си добра възможност за гол в 51-ата минута с удар на Илия Тучевич, но стражът на разградчани се справи.

След малко повече от час Тектетей опита да подава към Сотириу, вместо да стреля, но кипърският нападател не стигна до топката.

Четвърт час преди края Лудогорец поведе с гол на Алекс Сантана, който вкара топката от самата голлиния в опразнената врата (1:0). В самия край на мача Матиас Тисера оформи крайното 2:0 след пас на Сантана.