Лудогорец загря с победа

Елвис Ману и Кирил Десподов точни за успеха срещу Черно море

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Шампионът Лудогорец спечели с 2:0 домакинството си на Черно море от седмия кръг на Еfbet Лига и оглави класирането. Елвис Ману откри резултата в 16-ата минута, а в 70-ата появилият се на смяна Кирил Десподов вкара от дузпа.

Така "орлите" загряха с победа за груповата фаза в Лига Европа. На 16 септември (четвъртък) Лудогорец гостува на Мидтиланд в Дания (от 19:45 часа) в първи мач от група "F", в която са още Цървена звезда и Спортинг (Брага).

Преди паузата в първенството за националните отбори "орлите" победиха Пирин (Благоевград) като гост с 3:1, а Черно море загуби с 0:1 от ЦСКА. Тимът на Валдас Дамбраускас надигра "моряците" и събра пълен актив от 15 точки (5 победи в 5 мача), изкачвайки се на първото място. Вторият Славия има 13 от 6 срещи, а тази вечер се изправя срещу ЦСКА, който е с пълен актив от 9 точки след три победи в първите си три изиграни двубоя в първенството.

В игра за разградчани днес се завърна Елвис Ману, който бе изваден от състава в предишните мачове от Валдас Дамбраускас. Именно той откри резултата. В 16-ата минута домакинският натиск на "орлите" даде резултат. Шакил Пинас центрира остро към Ману, който прониза Георги Георгиев за 1:0.

В този мач Черно море беше без наказания си голмайстор Зе Гомеш, който получи червен картон срещу ЦСКА. Извън сметките на Илиан Илиев бяха още лекуващите контузии Цветомир Панов и Родриго Вилела. Срещата в Разград пропусна и последното ново попълнение Евгений Сердюк.

След попадението "орлите" продължиха да доминират. В 39-ата минута Алекс Сантана изведе Доминик Янков, който подаде Ману, той вкара, но попадението правилно не бе зачетено, тъй като имаше засада.

Шампионите можеха да поведат с 2:0 в 51-ата минута, когато пропуск направи Алекс Сантана. В 69-ата Живко Атанасов повали Текпетей в наказателното поле, а появилият се малко по-рано като резерва Кирил Десподов изпълни точно дузпата - 2:0.

До края Дамбраускас извърши още смени и шампионите намалиха темпото. В 86-ата минута Черно море опита да вкара, но изстрелът на Родриго Енрике премина над вратата на Кахлина и срещата завърши 2:0.