Лудогорец завърши с гръмка победа в Австрия

"Орлите" от Разград размазаха "франките" в заключителния си мач на австрийска земя

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Българският шампион Лудогорец смачка втородивизионния германски Нюрнберг с класиката 3:0 в последната си контрола в Австрия. Спас Делев (9), Клод Гонсалвеш (78) и Рик Джонатан (90) вкараха головете за гръмката победа срещу немския тим.

Двубоят трябваше да започне в 17:00 часа, но началото беше отложено с половин час. Причината за това беше проблем с придвижването на „франките“ до градчето Санкт Йохан, което прие проверката между двата тима.

"Орлите" започнаха по-добре и поведоха още в 9-ата минута, когато Антон Недялков направи прекрасно центриране отляво, а Спас Делев засече топката с глава и се разписа за 1:0. Четири минути по-късно Спас Делев направи меко центриране и Алекс Сантана засече от движение, но не уцели врата.

Шампионът на България продължи да има инициативата и да създава повече положения, а в 35-ата минута Рик Джонатан навърза няколко футболисти и изведе чудесно Пиерос Сотириу, който веднага прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

Малко преди края на първото полувреме Доминик Янков направи нарушение срещу футболист на Нюрнберг и играчите на двата тима се сдърпаха, но не се стигна до червени картони.

"Франките" бяха по-активни в началото на втората част и на два пъти Антон Недялков и Игор Пластун трябваше да се намесват и избиват топката пред вратата на Серджио Падт, който пък направи страхотно спасяване в 59-ата минута след удар на Ерик Шуранов и рикошет в бранител.

Лека полека "орлите" отново взеха инициативата и в 71-ата минута имаха шанс да удвоят аванса си. Първо обаче ударът на Матиас Тисера бе отразен от вратаря Карл Клаус, а след това Доминик Янков не успя да насочи топката в опразнената врата. Седем минути по-късно германците направиха ужасяваща грешка при изнасянето на топката и Клод Гонсалвеш я вкара в мрежата за 2:0.

Доминацията на българския шампион бе затвърдена в последната 90-а минута, когато Матиас Тисеша шутира силно и вратарят Клаус спаси удара му, но притичалият Рик Джонатан се разписа за класическото 3:0. Секунди по-късно Тисера пропусна от изгодна позиция да направи победата на Лудогрец още по-убедителна.

„Орлите“ записаха две победи, едно равенство и една загуба по време на подготвителния лагер на австрийската земя.