Люис Хамилтън спечели Гран при на Белгия

Британецът записа 89-а победа в кариерата си

4 годиниМоторни 12 Симеон Кисьов

Люис Хамилтън спечели по напълно категоричен начин надпреварата в Гран при на Белгия на пистата Спа от поредния кръг на Формула 1.

Британският ас на Мерцедес записа 89-ата си победа в кариерата си и четвърти триумф на белгийска зема.

Шесткратният световен шампион стартира от първа позиция и не даде никакъв шанс на съперниците да го задминат в хода на 44-те обиколки. От самото начало Люис отвори преднина пред съотборника си Валтери Ботас, който остана втори, а Макс Верстапен финишира трети.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Представянето на Скудерия Ферари беше трагично - Себастиан Фетел финишира 13-и, докато Шарл Льоклер бе 15-и, нещо, което за пореден път разочарова милионите почитатели на италианския отбор.

Антонио Джовинаги и Джордж Ръсел се удариха един в друг след 11 обиколки и не финишираха състезанието, а Карлос Сайнс също не успя да премине финалната линия.