Ман Юнайтед на полуфинал

Хари Магуайър герой за „червените дяволи“ малко преди края на продълженията

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 след продължения при визитата си на последния във Висшата лига Норич и стана първият полуфиналист в турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

„Червените дяволи“ имаха инициативата през първата част, но така и не отправиха точен удар до почивката, ав 44-ата минута дори можеха да допуснат гол. Тогава Лукас Руп получи шанс да шутира от изгодна ситуация, но топката беше избита.

Гостите започнаха по-силно втората част и поведоха с гол на Одион Игало (51), който се възползва от центриране на Люк Шоу и рикошет на топката в телата на няколко играчи. Така нигериецът продължи да се разписва във всеки мач на Юнайтед, в който започва като титуляр.

„Канарчетата“ не се предадоха и изравниха чрез Тод Кантуел (75), който преодоля Ромеро с далечен шут. Те не бяха далеч и от второ попадение в 84-ата минута, когато Максимилиан Аарънс шутира опасно до гредата. В 89-ата Тим Клозе задържа излезлия сам срещу вратаря Игало и беше изгонен, а това даде предимство на гостите в продълженията.

Рашфорд и Погба застрашиха вратата на Тим Крул, но холандският страж отрази ударите им.В 118-ата минута Хари Магуайър донесе победата на „червените дяволи“ и ги класира за полуфиналите.