Манчестър Сити без проблеми на 1/2-финал

„Гражданите“ елиминираха Нюкасъл и ще срещнат Арсенал

4 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Манчестър Сити спечели с 2:0 при визитата си на Нюкасъл и е последният 1/2-финалист в турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

Футболистите на Хосеп Гуардиола доминираха напълно и поведоха през първата част с гол на Кевин де Бройне (37-дузпа). След почивката пък Фил Фодън асистира на Рахийм Сърлинг (68), който удвои преднината на гостите и всъщност оформи крайния резултат.

В спор за място на финала Манчестър Сити ще се изправи срещу Арсенал, а в другия 1/2-финал сили ще премерят Манчестър Юнайтед и Челси.