Манчестър Сити победи Уест Хям с 2:0

Родри и Де Бройне вкараха за победата, "гражданите" твърдо втори в Англия

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Манчестър Сити победи Уест Хям с 2:0 като домакин в среща от 26-ия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" започнаха с атаките от самото начало, докато гостите предимно се бранеха. Габриел Жезус и Серхио Агуеро на два пъти се разминаха с гола, който все пак падна във вратата на Уест Хям след половин час игра. Де Бройне центрира от корнер и Родри изненада отбраната на съперника с удар с глава от близката греда към далечния ъгъл за 1:0. До края на полувремето и Бернардо Силва пробва да вкара, но ударът му мина встрани.

Втората част не предложи нещо различно и започна с пропуск на Кайл Уокър в 47-ата минута, а в 61-ата Бернардо Силва също стреля неточно. Вторият гол за Сити обаче не закъсня и в 62-ата минута Кевин Де Бройне се промъкна отдясно, получи топката и с удар в близкия ъгъл направи 2:0.

Агуеро можеше да направи 3:0 в 70-ата минута, но си спря лошо топката и не успя да отправи удар от около 10 метра, а минута по-късно Сити поиска дузпа, но реферът подмина ситуацията. До края "гражданите" пропуснаха още няколко положения за гол, а гостите от Уест Хям така и не отправиха точен удар през целия мач.

С трите точки тази вечер Сити се утвърди на втората позиция на 4 пред третия Лестър, но на 12 зад лидера Ливърпул, докато Уест Хям вече е под чертата и е сред трите изпадащи тима.