Манчестър Сити срази Нюкасъл в мач със седем гол

3 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 4:3 като гост. Срещата беше от 36-ия кръг на Висшата лига. Хеттрик за "гражданите" отбеляза Феран Торес.

С успеха тимът на Пеп Гуардиола събра 83 точки. Сити вече си осигури титлата още преди днешната среща. "Свраките" са 16-и с 39 точки.

В 25-ата минута "свраките" изненадващо излязоха напред. Джонджо Шелви центрира от корнер, а Крафт наказа невниманието на защитниците на Ман Сити и с глава направи Карсън безпомощен.

В 39-ата минута Жоао Кансело стреля силно по диагонала, топката рикошира в противников футболист и стана неспасяема за Мартин Дубравка - 1:1. Само три минути по-късно центриране на Гюндоган отляво стигна до Феран Торес и испанецът сътвори нещо много красиво. Бившият футболист на Валенсия отклони топката с пета от въздуха и я прати във вратата на Нюкасъл.

В самия край на полувремето Аке фаулира в наказателното поле Жоелинтон. Реферът Кевин Френд първо сигнализира за засада, но след това прибегна до помощта на ВАР. Засада нямаше, а нарушението на Аке беше потвърдено и "свраките" получиха дузпа, реализирана от Жоелинтон.

Джо Уилок постоянно тормозеше защитата на "гражданите" и негов пробив доведе до втора дузпа за "джордитата". Този път нарушението извърши Кайл Уокър. Уилок изпълни лошо дузпата и Карсън спаси, но при добавката на младока нямаше какво да стори.

Две минути по-късно "гражданите" изравниха. Феран Торес изравни след асистенция на Габриел Жезус. Две минути след това испанецът вкара четърти гол за своя отбор, оформяйки хеттрик.