Манчестър Сити стъпи накриво кръг преди края

"Гражданите" пропуснаха да направят обрат след 0:2 на полувремето

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Уест Хям и Манчестър Сити завършиха при 2:2 в двубой от предпоследния 37-и кръг на английската Висша лига.

Лондонските "чукове"  удариха силно лидера в класирането и поведоха с 2:0 през първата част с две попадения на Джаръд Боуен в 24-ата и 45-ата минута, при които се озова на добра позиция срещу вратаря на съперника.

През втората част Сити тръгна да спасява разликата от три точки пред преследвача Ливърпул и Джак Грийлиш намали аванса на Уест Хям до 2:1 в 49-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

"Гражданите" стигнаха до равенство в 69-ата минута след автогол на Владимир Цоуфал, отклонил топката в собствената си мрежа след статично положение.

Пет минути преди края на мача Сити получи дузпа за фаул срещу Габриел Жезус, но Рияд Марез пропусна от 11-те метра.

Така Манчестър Сити поведе с 4 точки и мач повече пред Ливърпул преди мача на мърсисайдци със Саутхямптън и си осигури поне една аванс преди последния кръг на 22 май. В него Манчестър Сити посреща Астън Вила, а Ливърпул на Уилвърхямптън.

При равен брой точки между Манчестър Сити и Ливърпул  в края на сезона, ще се гледат преките им двубои. И двата мача от Висшата лига завършиха при 2:2, което означава, че головата разлика (в момента +7 в полза на Сити) и евентуално отбелязаните попадения. Ако всички тези показатели са равни, съществува възможност трофеят да бъде поделен.