Манчестър Сити забави още малко празненствата в Ливърпул

"Гражданите" вкараха само три гола на Арсенал

4 годиниФутбол 9 Симеон Кисьов

Манчестър Сити победи Арсенал с 3:0 в двубой от 28-ия кръг на английската Висша лига, макар "гражданите" да имаха възможности да вкарат още няколко на съперника, приключил без точен удар на "артилеристите".

Мачът не започна никак добре за гостите от Лондон, като Граник Джака напусна контузен в 8-ата минута. Между 35-ата и 39-ата пък домакините пропуснаха да открият резултата след удари на Давид Силва, Марез и Стърлинг. Последният все пак взе реванш и се разписа в продължението на първата част.

Второто полувреме също стартира кошмарно за Арсенал, който остана с човек по-малко заради червен картон на Давид Луис и вече два гола пасив след реализирана от Кевин де Бройне дузпа в 51-ата минута.

До края "гражданите" доминираха и стигнаха до трети гол в продълженията, дело на Фил Фодън, а единственото, което помрачи радостта им беше контузията на младия им бранител Ерик Гарсия, което забави доста мача в края.

С победата тази вечер актуалният шампион съкрати на 22 точки изоставането си от лидера Ливърпул 9 кръга преди края. Така празненствата в Ливърпул засега се отлагат за по-следващия кръг - 24 юни при домакинството на Кристъл Палас, ако преди това "червените" постигнат победа в градското дерби с Евертън.