Манчестър Юнайтед победи Брентфорд с 3:1

Юнайтед с първа шампионатна победа за 2022-а при завръщането на Роналдо

2 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Манчестър Юнайтед победи Брентфорд с 3:1 като гост в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините можеха да открият резултата в 13-ата минута, но Матиас Йенсен пропусна. Минута по-късно и Мадс Бек Сьоренсен се размина с гола за Брентфорд.

Диого Далот пропиля първата добра възможност за Юнайтед в 26-ата минута, а в 48-ата завърналият се след контузия Кристиано Роналдо също не успя да вкара.

"Червените дяволи" все пак стигнаха до гол в 55-ата минута, дело на Антони Еланга , разписал се за 1:0 с глава.

По-малко от 10 минути след това и Мейсън Грийнууд вкара за 2:0. Звездата на Юнайтед Кристиано Роналдо напусна играта в 71-ата минута, а само шест след това Маркъс Рашфорд се разписа за 3:0.

Айвън Тони оформи крайното 3:1 в 85-ата минута, възползвайки се от отбита топка в наказателното поле.

Манчестър Юнайтед е седми в класирането с 35 точки, докато Брентфорд остава 14-и с 23. "Червените дяволи" нямаха победа в първенството през 2022 година след загуба и равенство в първите два мача.