Манчестър Юнайтед се сгромоляса на старта

Роналдо влезе като резерва при загубата от Брайтън

2 годиниФутбол 5 Симеон Кисьов

Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 домакинството си на Брайтън от първия кръг на Висшата лига. Това беше официален дебют за новия мениджър на "червените дяволи" Ерик тен Хаг, който стартира по кошмарен начин на "Олд Трафорд". Само още един треньор на Юнайтед е тръгвал със загуба след славния период със Алекс Фъргюсън начело - Луис ван Гаал.

Голямата звезда Кристиано Роналдо остана резерва срещу "чайките", като се появи в игра в 53-ата минута, когато замени Фред. До края португалецът с нищо не помогна на тима си, като успя да отправи само един удар към вратата на Брайтън.

В герой за гостите се превърна Паскал Грос, който отбеляза и двете попадения във вратата на Де Хеа - в 30-ата и 39-ата минути. В 68-ата Алексис Макалистър си вкара автогол за 1:2, но до края "чайките" удъжаваха преднината си и спечелиха срещата.

Припомняме, че и при предишната среща между двата отбора Брайтън беше победител. На 7 май бившият отбор на Радостин Кишишев посече Юнайтед с убедителното 4:0.

За първия си официален мач начело на Манчестър Юнайтед Тен Хаг заложи на две от новите попълнения в стартовия състав - Лисандро Мартинес и Кристиан Ериксен.

"Червените дяволи" имаха първата добра възможност за гол в седмата минута, но от чиста позиция Бруно Фернандеш стреля високо над вратата. Това обаче бе единственото интересно положение за 20-кратните шампиони преди почивката. През по-голямата част от първото полувреме играчите на Брайтън доминираха. "Чайките" създадоха няколко опасности пред Де Хеа и логично откриването на резултата не закъсня. В 30-ата минута бившият футболист на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек подаде на свободния Паскал Грос, който откри резултата - 0:1.

Девет минути по-късно 31-годишният германец удвои, след като се пребори за отбита от испанския вратар топка след удар на Соли Марч - 0:1.

Малко след началото на второто полувреме Кристиано Роналдо се появи в игра на мястото на Фред. В 60-ата минута португалецът подаде отличен пас към Маркъс Рашфорд, който обаче не успя да вкара, въпреки че остана очи в очи с Роберт Санчес.

В 68-ата минута Алексис Макалистър си вкара автогол при меле в наказателното поле на гостите след изпълнение на ъглов удар - 1:2. До края "чайките" съумяха да запазят аванса си и нанесоха звучен шамар по Манчестър Юнайтед още на старта на новото първенство.