Манчестър Юнайтед с лесна победа над Нюкасъл

Уейн Руни герой с два гола и аситенция за успеха с 3:1

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Манчестър Юнайтед спечели  победа с 3:1 над Нюкасъл в мач от 18-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Олд Трафорд".
Домакините изиграха добър мач и като цяло заслужаваха победата. Особено силно представяне имаха Уейн Руни и Радамел Фалкао. Английският национал вкара първите два гола в 23-та и 36-та минута, като колумбиецът направи асистенция за първото попадение и бе в основата на атаката за второто.
След почивката пък Руни направи прекрасна асистенция за третия гол на Робин ван Перси. Към края на мача гостите върнаха един гол от дузпа, изпълнена от Папис Сисе. Те обаче надали ще са доволни от съдията, тъй като още в началото на мача имаха много сериозни претенции за дузпа още при резултат 0:0.
Така тимът на Луис ван Гаал отново се върна на победния път след равенството срещу Астън Вила в миналия кръг и има 7 победи в последните си 8 мача.