Манчестър Сити се разправи с УБА за едно полувреме

"Гражданите" спечелиха с 3:1 като гости и записаха 7-а поредна победа във Висшата лига

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Манчестър Сити продължава да побеждава без нападатели, след като надви като гост Уест Бромич Албиън с 3:1. Това стана в среща от 18-ия кръг на Висшата лига.
Фернандо, Туре от дузпа и Силва вкараха головете за гостите, които паднаха съответно в 8-ата, 12-ата и 34-ата минути. За домакините голът бе дело на Идейе Браун, който вкара в 86-ата минута след непростима грешка на Харт, който напомни с нея за най-слабите си моменти.
След тази среща "Гражданите" са на 2-ото място с актив от 42 точки, като отборът запази дистанцията от лидера Челси на 3 пункта. Отборът е в серия от 7 поредни победи във Висшата лига и общо 9 във всички турнири.
В тази среща Мануел Пелегрини реши да заложи на Милнър като нападател и Навас, Силва и Насри зад него и определено отборът показа страхотна игра в предни позиции, макар да е без чист нападател заради контузиите на Джеко, Йоветич и Агуеро.

Гостите показаха страхотна игра през първата част, но след почивката обилният снеговалеж направи условията и за двата тима по-тежки, а Сити тотално свали доста оборотите през втората половина.