Мария Шарапова на полуфинал в Рим

31-годишната рускиня елиминира трудно латвийката Елена Остапенко

6 годиниТенис 1 Телевизия Евроком

Най-популярната руска тенисистка Мария Шарапова победи латвийката Елена Остапенко с 6:7(6), 6:4, 7:5 след 3 часа и 11 минути игра, за да се класира за полуфиналния на силния турнир в италианската столица Рим.
Бившата №1 и трикратна шампионка от надпреварата във Вечния град спечели оспорвания сблъсък с пробив в последния гейм и достигна на крачка от финала за първи път след 2015 година. 31-годишната бивша приятелка на Григор Димитров ще срещне в спор за място на финала победителката от сблъсъка между световната №1 Симона Халеп от Румъния и седмата поставена в основната схема Каролин Гарсия от Франция.
Междувременно №2 в схемата Каролине Возняцки от Дания отпадна след загуба от Аней Контавейт с 3:6, 1:7 за само 75 минути игра. 26-ата в световната ранглиста естонка ще играе на полуфиналите срещу защитаващата титлата си от миналия сезон Елина Свитолина от Украйна.