Марица на полуфинал за Купата на България след бърза победа над Варна ДКС

5 месецаВолейбол 12 Симеон Кисьов

Отборът на Марица (Пловдив) стартира ударно защитата на Купата на България. Маричанки победиха Варна ДКС с 3:0 (25:14, 25:8, 25:22) в мач от 1/4-финалите в тазгодишното издание в турнира.

На полуфиналите Марица ще играе срещу Славия,  който победи като домакин Дея спорт (Бургас) с 3:0 в друга среща от 1/4-финалите за Купата на България. Все още не е ясно кога ще се играе двубоят и кой ще е домакин. Ще се тегли жребий само за домакинствата.

Марица започна поведе с 10:5 в началото на двубоя. Стигна се до 16:12, а след ас на Боряна Ангелова маричанки поведоха в геймовете след 25:14. Във втория гейм носителите на Купата отново стартираха с 10:5, а след това се стигна до 16:6. Геймът приключи след 25:8 и Марица поведе с 2:0. В третия гейм Варна ДКС поведе с 6:3, а след това с 18:13. Шампионките изравниха при 19:19 и след това без проблем затвориха гейма с 25:22 след пусната топка на Ива Дудова.

Ива Дудова стана най-резултатна с 18 точки, а Виктория Коева добави 15 точки за победата.