Милан дръпна пред Ювентус

„Росонерите“ спечелиха в Парма и съкратиха разликата с лидера Интер

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Милан победи с 3:1 при визитата си на Парма в мач от 30-ия кръг на италианската Серия „А“ и дръпна с четири точки пред шампиона Ювентус на второто място във временното класиране. В 60-ата минута Златан Ибрахимович каза нещо на съдията и бе изгонен с директен червен картон, за да доиграят гостите мача в намален състав.

Хърватинът Анте Ребич (8) рано даде аванс на гостите след пас на Златан Ибрахимович, а в края на първата част Франк Кесие (44) удвои преднината им след подаване на Тео Ернандес.

След почивката „росонерите“ намалиха оборотите и „дуковете“ стигнаха до гол чрез Рикардо Галиоло (66), но до края на мача не успяха да изравнят, а в добавеното време Рафаел Леао (90+4) оформи крайния резултат.

С 13-ия си успех като гост за сезона Милан събра 63 точки на второто място и съкрати до 7 точки разликата с лидера Интер. Парма остава на предпоследната позиция с 20 точки и е на 4 от спасителното 17-о място, заемано от Торино в момента.