Милан победи Рома с 2:0

"Росонерите" се наложиха с 2:0 на "Сан Сиро"

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Милан победи с 2:0 Рома в голямото дерби от 28-ия кръг на Серия "А", играно на стадион "Сан Сиро".

Сблъсъкът премина при температура от над 30 градуса, което се отрази на футболистите на двата отбора. Темпото беше много бавно, а интересните моменти малко.

Хакан Чалханоглу направи два големи пропуска през двете полувремена, но те не натежаха за "росонерите", защото Анте Ребич откри резултата в 76-ата минута. В 88-ата турчинът все пак се разписа, след като оформи крайния резултат от дузпа.

С успеха Милан събра 42 точки и се изравни с Наполи на 6-то място. Рома остава на 5-та позиция с 48 т. и може да изостане от Аталанта (54 т.) в борбата за зона Шампионска лига.