Милан победи Селтик с 3:1

"Росонерите" не дадох никакво съмнение за превъзходството си при гостуването на шотландския Селтик

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Италианският гранд Милан стартира успешно участието си в груповата фаза на Лига Европа. "Росонерите" не дадох никакво съмнение за превъзходството си при гостуването на шотландския Селтик в Глазгоу и спечелиха с 3:1 първия си мач от група H на надпреварата.

Резултатът беше открит от Раде Крунич с глава в 14-ата минута. В края на първото полувреме Браим Диас удвои аванса на гостите. В 76-ата минута "детелините" намалиха чрез норвежкия национал Мохамед Елионуси, който се разписа с глава след ъглов удар. В добавеното време резервата Йенс Петер Хауге направи 3:1 в полза на Милан и така оформи крайния резултат

"Росонерите" изиграха три предварителни кръга, за да достигнат тази фаза на надпреварата, включително мач с дузпи срещу Рио Аве, докато Селтик попадна в турнира след отпадането си от плейофите за влизане в Шампионската лига.

Двата клуба се бяха изправяли преди този мача 10 пъти помежду си, но не и в Лига Европа. В Шампионската лига Селтик имаше един успех, докато италианският тим бе спечелил 6 пъти, а три пъти победител беше излъчван.

Първата част стартира с превес на гостите от Италия, които логично стигнаха до гол в 14-ата минута. Тогава Саму Кастийехо центрира пред вратата, където Раде Крунич успя да се пребори с трима бранители на Селтик и с глава откри резултата в полза на Милан. В края на първата част гостите от Ботуша стигнаха до втори гол чрез Браим Диас. Той получи топката от Тео Ернандес в наказателното поле, финтира отбраната на Селтик и успя да насочи топката в мрежата с удар по земята.

През втората част Селтик упражни натиск в опит да се върне в мача. Бившият играч на Милан Диего Лаксалт отправи опасен удар, последван от нови възможности пред Мохамед Елионуси и Райън Кристи. Така се стигна до 77-ата минута, когато Кристи центрира от ъглов удар, а Елионуси засече топката в обратния ъгъл за 2:1.

Натискът на домакините се засили в заключителните минути, но в крайна сметка "детелините" не успяха да затруднят Джанлуиджи Донарума. Нещо повече - в добавените минути Милан стигна до трети гол, когато Салемакерс намери в коридор Хауге и младият норвежец технично прокара топката покрай Баркас за крайното 3:1.