Милан с нов силен мач

За повече хората на Гасперини обаче нямаха както възможности, така и време

2 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Милан продължава с успешното си представяне в Серия "А". "Росонерите" към този момент са единственият тим (19 точки), който е най-близо до безгрешния Наполи (21 точки), след като взеха регионалното дерби срещу Аталанта с 3:2.

Селекцията на Стефано Пиоли, заедно с "партенопеите" и Интер, пък са единствените три тима в Калчото без допуснато поражение.

Към този момент Аталанта е близо от познатите за Богинята стандарти, намирайки се на едва осма позиция с 11 пункта.

Милан стартира летящо на "Адзуди д"Италия", откривайки резултата още в 29-ата секунда. Тео Ернандес пусна разсичащ извеждащ пас за влезналия навътре от фланга Давиде Калабрия, който от втория опит успя да преодолее Мусо за 0:1.

Две минути преди паузата, Аталанта направи подарък на своя опонент и резултатът стана 0:2. Ремо Фройлер направи голяма глупост и като последен в отбрана загуби кълбото от Тонали. Халфът остана сам срещу стража на домакините и категорично реализира.

Милан сътвори образцова контраатака в 77-ата минута, при която бе сътворена и класиката. Тео Ернандес отново преля бързо от фаза защита в атака, за която важно включване имаше и бразилецът Месиас. Всичко завърши с подаване към Рафаел Леао, който с перфектен шут заби кълбото в горния ляв ъгъл на Мусо.

Макар и всичко да изглеждаше приключило, в 86-ата минута Аталанта намери сили за почетен гол. Дуван Сапата бе точен от дузпа, отсъдена заради нарушение на Месиас.

Крайното 2:3 бе оформено дълбоко в добавеното време. Бергамаските се доближиха съвсем до своя опонент след голов изстрел на бившия миланист Марио Пашалич. За повече хората на Гасперини обаче нямаха както възможности, така и време.