Монтана удари "канарчетата"

Пловдивчани без победа вече пет мача

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Ботев (Пловдив) продължава да затъва и няма победа вече пет поредни двубоя в efbet Лига. "Канарчетата" отстъпиха с 1:3 пред Монтана като гост.  Атанас Илиев вкара своя пети гол от началото на сезона, но това не беше достатъчно за пловдивчани. Билал Бари, Стефан Цонков и Тони Тасев с дебютното си попадение в българския елит донесоха победата на Монтана.

В 8-ата минута пловдивчани поведоха в резултата с петия гол на Атанас Илиев от началото на сезона. Тодор Неделев центрира остро от корнер, а Атанас Илиев с глава насочи неспасяемо топката във вратата.

Монтана отговори с удари на Бари и Тони Тасев. Домакините натиснаха сериозно и успяха да обрънат развоя само за 2 минути. В 26-ата Билал Бари влезе остро в наказателното поле и с рязък финт остави Работов на едно място, а след това с мощен шут прониза Аргилашки. Само секунди по-късно Минков центрира, а  Стефан Цонков засече с глава във вратата.

В 82-ата минута сякаш в двубоя приключи с третия гол във вратата на Ботев (Пловдив). Тони Тасев получи топката срещу Виктор Генев, справи се с бранителя на "канарчетата", но Иван Бандаловски се притече на помощ на своя съотборник. Бандата блокира първия шут на Тасев, но крилото се ориентира по-добре в ситуацията и насочи втория си удар във вратата на Аргилашки.

В края на мача бе изгонен Антонио Вутов.

Монтана е с актив от 8 точки на седмата позиция. Ботев пък е на 12-о място с 5 точки.