Монца спечели първия мач от 1/2-финалния плейоф

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Отборът на Монца спечели с 2:1 като гост първия мач от 1/2-финалния плейоф за влизане в Серия "А". Така възпитаниците на Джовани Стропа направиха още една малка стъпка към влизане в елита. Наставникът обаче отново предпочете да не заложи на българския защитник Валентин Антов, който изгледа срещата от резервната скамейка.

Домакините от Бреша поведоха рано в мача. Още в 7-ата минута Стефано Морео порази вратата на съперника за 1:0.

Монца обаче успя да направи пълен обрат. Първо в 44-тата минута Кристиан Гюткяер възстанови равенството в резултата, а в 56-ата минута те получиха дузпа и отново Гюткяер бе точен от бялата точка за 1:2.

Така Монца взе добра преднина преди реванша на свой терен. Ответният мач е в неделя, 22 май.