Наполи победи СПАЛ 2013 с 3:1

Така Наполи остава на шестата позиция в класирането, но вече с 45 точки, докато СПАЛ е на дъното с 18 пункта, отстъпвайки по голова разлика на предпоследния Бреша

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Наполи не допусна изненада и постигна победа с 3:1 над СПАЛ 2013 в домакинството си от 28-ия кръг на Серия “А”. Това е пети пореден успех за неаполитанците във всички турнири.

Фаворитът в мача поведе още в 4-ата минута, когато Дрис Мертенс елегантно прехвърли противниковия вратар. В 29-ата капитанът на тима Лоренцо Инсиние нацели страничната греда с далечен шут, а едва секунди по-късно Андреа Петаня изравни за гостите. Равенството обаче не се задържа задълго, тъй като Хосе Кайехон се разписа в 36-ата минута. В добавеното време на първата част Инсиние отново нямаше късмет, тъй като негов гол беше отменен поради засада. Все пак “партенопеите” стигнаха до трето попадение в мача в 78-ата минута, когато Амин Юнес беше точен с първото си докосване в мача, възползвайки се от центриране на Фабиан Руис.

Така Наполи остава на шестата позиция в класирането, но вече с 45 точки, докато СПАЛ е на дъното с 18 пункта, отстъпвайки по голова разлика на предпоследния Бреша.