Невероятен Бердих отстрани Надал в Мелбърн

Испанецът напуска турнира след загуба с 0:3

9 годиниТенис 2 Телевизия Евроком

Томаш Бердих е първият полуфиналист при мъжете на Откритото първенство на Австралия по тенис. Той отстрани световния номер 3 Рафаел Надал с категоричното 3:0. С това чехът прекъсна серията си от 17 поредни загуби от испанеца.

Срещата започна по най-добрия начин за Бердих, който направи два пробива в първия сет и го спечели с убедителното 6:2.

Във втория сет чехът беше още по-категоричен и не позволи на съперника си да спечели нито един гейм. За пръв път от 2011 г. Надал губи сет на нула в официален мач.

Третият сет беше равностоен, като Бердих пропусна два мачбола при резултат 6:5. В тайбрека обаче той получи две нови възможности да затвори мача в своя полза. Надал спаси първия, но вторият беше реализиран от Бердих и с това чехът спечели мача.

Съперник на Бердих на полуфинал ще бъде победителят от двойката Анди Мъри – Ник Кириос.