Нидерландия не изпита трудности срещу Гибралтар

"Лалетата" са трети в групата с три точки, но четири допуснати гола при загубата от Франция, а гърците са втори след успех над Гибралтар с 3:0

1 годинаФутбол 2 Симеон Кисьов

Нидерландия се справи с тоталния аутсайдер в група "B" Гибралтар с 3:0. Дензъл Дъмфрис се отчете с две асистенции, а Нейтън Аке с два гола. Другото попадение бе дело на Мемфис Депай.

"Лалетата" реализираха по един гол във всяко полувреме. В 23-ата минута Дъмфрис центрира в наказателното поле, където Депай скочи високо, за да засече с глава топката във вратата на гостите.

Десет минути след това Вайналдум можеше да се разпише, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

В началото на втората част Нидерландия удари за втори път в мача. Отново Дъмфрис центрира в наказателното поле, но този път Аке засече топката с глава за 2:0 в 50-ата минута.

Само минута след това Гибралтар остана с човек по-малко на терена след червен картон на Лиъм Уолкър.

В 83-ата минута Нейтън Аке с изстрел от границата на наказателното поле оформи крайното 3:0 за Нидерландия.

"Лалетата" са трети в групата с три точки, но четири допуснати гола при загубата от Франция, а гърците са втори след успех над Гибралтар с 3:0. Тимът на Франция е лидер с шест точки, след като "петлите" надвиха и Ирландия с 1:0.