Ница нанесе съкрушителна загуба на Монако

В следващия кръг от Лига 1 Монако гостува на Троа, докато Ница приема Оксер

1 годинаФутбол 3 Симеон Кисьов

Ница победи с 3:0 като гост местния си противник Монако в мач от 25-ия кръг на френската Лига 1. И трите попадения паднаха след почивката.

Поражението е съкрушително за „монегаските“, които изостават от борбата за първото място. Те са с 50 точки, колкото има и Ланс. Лидер е ПСЖ с 57, докато вторият Олимпик Марсилия е втори с 52. Двата отбора се изправят един срещу друг в късния мач от неделната програма на френския шампионат.

Ница поведе с гол в 8-ата минута, дело на Терем Мофи. Нигериецът удвои головата си сметка в 26-ата минута. Класическият успех беше оформен от Кефрен Тюрам две минути преди изтичане на редовното време на първата част.

С победата „орлите“ събраха 41 точки, с които заемат 7-ата позиция във временното класиране.

В следващия кръг от Лига 1 Монако гостува на Троа, докато Ница приема Оксер.