Нов голов трилър в Лига Европа

Германците вече знаят и следващия си съперник - швейцарския Базел

4 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Айнтрахт се класира за осминафиналите в Лига Европа, след като направи нов голов трилър с РБ Залцбург. Германският тим победи с 4:1 в първата среща, а тази вечер двата тима завъртяха зрелищно реми  2:2. Така с общ резултат 6:3 Айнтрахт продължи напред.

Срещата трябваше да се изиграе вчера, но бе отложена поради буря в Австрия.

Залцбург започна агресивно и още в десетата минута поведе. Андреас Улмер откри резултата с мощен удар.

Постепенно Айнтрахт поизравни играта, а в 30-ата минута Андре Силва изравни резултата. Бившият нападател на Милан засече центриране на Костич и с глава прати топката в мрежата.

Австрийците продължаваха опитите си да наваксат три гола пасив и в 72-ата минута Онгуене реализира за 2:1.

Комбинацията, която доведе до първия гол на гостите, се повтори и за втория. Отново Костич асистира на Силва и резултатът стана 2:2, което сложи край на интригата.

Германците вече знаят и следващия си съперник - швейцарския Базел.