“Новата“ Испания срази Норвегия

1 годинаФутбол 17 Симеон Кисьов

„Новият“ национален отбор Испания стартира с победа с 3:0 над Норвегия, но успехът не дойде лесно, тъй като гостите имаха много положения, които не успяха да реализират. Испания имаше крехка преднина до последните 10 минути. Тогава на терена се 32-годишният нападател на Еспаньол Хоселу, който влезе в 81-ата минута, вкара един гол в 84-ата минута и втори в 85-ата. Откриващото попадение в мача пък бе дело на Дани Олмо още в 13-ата минута.

Кепа Арисабалага се върна на вратата на Испания след две годишно отсъствие и се представи чудесно.

Победата бе дебютна и за новия национален селекционер на Испания Луис де ла Фуенте.

Гостите пък бяха без голямата си звезда Ерлинг Холанд, който лекува контузия.

Мачът започна по чудесен за Испания начин. Още в 13-ата минута Ла Фурия поведе с 1:0. Алехандро Балде пусне топката в наказателното поле и Дани Олмо успя да преодолее Ориан Ниланд.

Голът допълнително даде криле на домакините, които продължиха да натискат, но още само около 10 минути. Постепенно скандинавците изравниха мача и дори създадоха страхотно положение, с което можеха да изравнят. В 29-ата минута Фредрик Аурсенс получи топката и нанесе силен удар, но Кепа Арисабалага направи феноменално спасяване и запази вратата си суха.

В 31-ата минута Микел Мерино засече центриране в наказателното поле към долния ъгъл, но Ниланд спаси.

До почивката домакините създадоха още няколко положения, но до втори гол не се стигна.

През второто полувреме мачът на практика бе равностоен.

В 56-ата минута Норвегия стигна до още една голова възможност. Маркус Педерсен стреля отблизо, но с дружни усилия домакините избиха топката.

Последваха минути, в които и двамата треньори направиха редица промени в своите отбори с цел освежаване и промяна на играта.

В 80-ата минута Норвегия създаде още едно чудесно положение. Топката стигна до Александър Сьорлот, който бе на 5 метра от вратата, но стреля в аут.

Испания реши мача в 83-ата минута Фабиан Руис центрина в наказателното поле и Хоселу отбеляза с глава за 2:0. Така футболистът на Еспаньол направи дебют с гол, а само след две минути игра Хоселу вкара и трети гол, тъй като се озова на точното място в наказателното поле и с левия крак я вкара в мрежата на скандинавците.