Опълчението на Еспаньол издържа в Севиля

Късен гол на Диого Фигейраш донесе минимална победа на Севиля над Еспаньол с 1:0

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Късен гол на Диого Фигейраш донесе победа на Севиля над Еспаньол с 1:0 в реванша от четвъртфиналите за Купата на краля. Този резултат не беше достатъчен на тима от Андалусия, който загуби първия мач с 1:3, и отпадна от турнира. На полуфиналите Еспаньол ще срещне Атлетик Билбао. Севиля беше по-добрият отбор в двубоя на "Рамон Санчес Писхуан", но не можа да реализира множеството положение пред вратата на гостите. До почивката най-добрата възможност се откри пред Карлос Бака, но колумбийският нападател на Севиля стреля неточно. Еспаньол предимно се бранеше, а при една контра малко не стигна на Серхио Гарсия да открие резултата. През второто полувреме Бака и Кевин Гамейро направиха нови пропуски, а чак в 88-ата минута португалецът Фигейраш опъна мрежата с мощен шут от 25 метра, но този гол се оказа единствен в мача и напред продължи Еспаньол.