Осасуна и Валенсия се скъсаха от червени картони и пропуски от дузпа

В 94-ата минута Дарко Брашавац върна интригата в мача с гол, дошъл след пас на Кике

2 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Валенсия се върна на победния път, след като надви Осасуна с 2:1 като гост в първи мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Точни за „прилепите“ бяха Джъстин Клуиверт и Мухтар Диакаби, докато за домакините се разписа Дарко Брашанац, като освен тези голове, срещата предложи още много драматични моменти. Двата отбора пропуснаха по една дузпа чрез Чими Авила и Единсон Кавани, а Унай Гарсия и Рубен Пеня от домакините бяха изгонени с директни червен картон. За два жълти картона пък Мухтар Диакаби също бе изпратен преждевременно към съблекалнята.

С този успех хората на Дженаро Гатузо, който също получи жълт картон по време на мача, събраха 13 точки и се изкачиха до 5-ото място. „Биковете“ са 8-и със същия точков актив, докато начело във временното класиране са Барселона и Реал Мадрид с по 19 точки.

Мачът започна спокойно, като Валенсия нанесе своя удар в 28-ата минута, когато Единсон Кавани изведе Джъстин Клуиверт в наказателното поле. Там нидерландецът запази хладнокръвие и даде аванс на своя тим.

Девет минути след началото на втората част „прилепите“ удвоиха. Тогава удар на Хосе Гая бе блокиран, но Мухтар Дикаби бе на точното място в точното време и вкара след добавка.

Малко след това Уго Гиамон направи грешка и фаулира съперник в наказателното си поле, което принуди съдията Мигел Ортис да отсъди дузпа за домакините, при която обаче, Чими Авила уцели напречната греда.

В първата минута на редовното време Диакаби си изкара глупав втори жълт картон, тъй като се забави нарочно при смяната си.

В 94-ата минута Дарко Брашавац върна интригата в мача с гол, дошъл след пас на Кике. До края повече голове нямаше, но имаше време за още един червен картон. Той бе показан на Рубен Пеня, който изрита без топка в гърба Уго Дуро, заради което бе изгонен и предизвика кавга край страничната линия, която беляза края на напрегнатия мач в Памплона.