ПАЛМЕЙРАС ОГЛАВИ КЛАСИРАНЕТО СЛЕД РАВЕНСТВО С КОРИТИБА

ГРЕМИО СЪЩО ПРОПУСНА ШАНС ДА ОГЛАВИ ЕДНОЛИЧНО КЛАСИРАНЕТО И ИЗОСТАВА НА ТРЕТО МЯСТО ПРИ ТОЧКА ПАСИВ СРЕЩУ ПАЛМЕЙРАС И ИНТЕРНАСИОНАЛ

8 годиниБразилейро 2 Телевизия Евроком

Палмейрас се изкачи на първо място в бразилското първенство по футбол, въпреки че изпусна по нелеп начин победа срещу Коритиба и спечели само точка след равенство 2:2. "Зелено-белите" са с актив от 16 точки, колкото има и отборът на Интернасионал, който играе срещу намиращия се в зоната на изпадащите Атлетико Минейро по-късно днес. Роджър Гуедес даде аванс на гостите от Палмейрас в седмата минута на срещата, когато получи дълга топка в полето на Коритиба, овладя я, пребори се с един защитник и изпрати топовен шут към вратата от малък ъгъл. Вратарят Уилсон не реагира адекватно на силния изстрел от далеч и топката попадна в мрежата му.Жао Пауло изравни в 20-та минута, но Жонатан Кристалдо даде отново аванс на Палмейрас в 69-та и по всичко личеше, че гостите ще стигнат до очакван успех срещу застрашения от изпадане Коритиба. Домакините обаче нпоеха контрол над играта в последните секунди и това даде резултат в петата минута на добавеното време, когато Леандро се възползва от асистенция на Евандро и оформи крайното 2:2.Гремио също пропусна шанс да оглави еднолично класирането и изостава на трето място при точка пасив срещу Палмейрас и Интернасионал. Тимът от Порто Алегре завърши наравно 3:3 в гостуване срещу Чапекоензе.