Пари Сен Жермн направи поредната крачка към титлата в Лига 1

Така срещата приключи с победа на ПСЖ и тимът се откъсна на върха с 52 точки, като вече има преднина от 10 пред преследвача Марсилия

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Пари Сен Жермн направи поредната крачка към титлата в Лига 1. Тази вечер столичани постигнаха успех с 2:0 като гост на Лил от 21-ия кръг. И двата гола за гостите на “Стад Пиер Муроа” реализира Неймар, който бе точен в 28-ата и в 52-ата минута от дузпа.

Лил имаше първата сериозна възможност в мача. Луис Араухо бе изведен на добра позиция и стреля към вратата, но Кейлор Навас с блестящо спасяване не позволи да се стигне до откриване на резултата.

В 28-ата минута обаче ПСЖ стигна до гол. Неймар получи топката пред наказателното поле, размени пасове с Марко Верати, след което стреля по земя за 0:1.

В началото на второто полувреме гостите получиха и дузпа за игра с ръка на защитник в пеналта. Първоначално съдията подмина ситуацията, но след намесата на ВАР посочи бялата точка, а Неймар реализира наказателния удар за 0:2.

В 68-ата минута Лил имаше шанс да върне интригата, но шут на Бубакари Сумаре бе изчистен пред голлинията. В същото време парижани създадоха още няколко добри положения пред Майк Менян, пропуснати от Килиан Мбапе и Мауро Икарди.

В самия край на мача пък гол на домакините бе отменен заради засада.

Така срещата приключи с победа на ПСЖ и тимът се откъсна на върха с 52 точки, като вече има преднина от 10 пред преследвача Марсилия. Лил пък допусна трето поредно поражение и остава на 7-ото място с 31 точки.