Пазарджик ликува: Хебър влезе в елита

21 години по-късно "зелените" отново част от групата на майсторите

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Хебър (Пазарджик) ще играе в Еfbet Лига през новия сезон. Отборът на Николай Митов измъкна победата с 2:1 при гостуването на Септември (Симитли) в последния кръг и си гарантира директна промоция за елита, завършвайки втори в крайното класиране със 70 точки. Успехът дойде навръх празник на град Пазарджик.

Припомняме, че по-рано в елита се класираха още Спартак (Варна) и Септември (София), които също финишират със 70 точки. Столичният тим завършва първи във Втора лига, докато "соколите" са трети.

За Хебър това ще бъде четвърто участие в групата на майсторите. За последно "зелените" бяха част от елита през сезона 2000/2001. Треньорът Николай Митов и футболистите му прекъснаха 21-годишното чакане и донесоха голяма радост на Пазарджик.

Хебър поведе при гостуването в Симитли на вече изпадналия от Втора лига Септември. В 20-ата минута Тодор Чаворски откри резултата, а в 38-ата Китан Василев удвои. Наджиб Чибоут вкара за домакините, но до края гостите от Пазарджик не допуснаха изненада и след последния съдийски сигнал ликуваха заслужено.