Пирин изпусна Берое, гредата спаси гостите

Николай Киров с първа точка начело на тима от Стара Загора

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Пирин (Благоевград) и Берое завършиха 0:0 във втория двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. "Орлетата" имаха повече голови положение, но на своя стадион „Христо Ботев“ не успяха да пречупят заралии, които спечелиха първа точка под ръководството на Николай Киров след пораженията с 0:2 от Славия и с 0:1 от Левски.

Още в 4-ата минута Симеон Мечев стреля силно от около 25 метра, но топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата на домакините. В 11-ата минута на срещата главният съдия Драгомир Драганов подмина претенции на старозагорци за дузпа за игра с ръка на Вячеслав Велев в наказателното поле.

И двата тима действаха предпазливо, а в 20-ата минута Петър Занев засече с глава центриране от корнер, но прати топката над вратата на Иван Караджов. Берое отговори с неточен удар на Рука от десетина метра.

Половин час след началото на мача Радослав Цонев стреля силно и неточно от далечна дистанция, а до края на първото полувреме домакините продължиха да натискат, но това не доведе до гол във вратата на Берое.

След почивката домакините бяха по-дейни и изтърваха страхотни възможности за гол. Десет минути след началото на втората част Станислав Костов отправи първия точен удар в мача, но Караджов спаси.

В 67-ата минута Иван Тасев измъкна топката на аутлинията и я върна към Чебрайло Макрецкис, който центрира меко отдясно. В наказателното поле Преслав Йорданов стреля с акробатичен удар, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на гостите. Десет минути по-късно Петър Занев изведе Преслав Йорданов сам в наказателното поле, но вратарят на Берое спаси удара на нападателя.

В 85-ата минута Китан Василев центрира в наказателното поле, където Александър Дюлгеров се забави и фаулира Караджов. До края на мача "орлетата" продължиха да натискат в търсене на победен гол, какъвто не успяха да реализират.

След равенството Пирин остава 14-и с 8 точки. Берое пък продължава да е десети вече с 12 точки.